Detektory audio a speciální

  • Platinový montážní partner JABLOTRON

    Montujeme systémy JABLOTRON v té nejvyšší kvalitě a díky znalostem Vám nakonfigurujeme systém pro co nejlepší využití a pohodlí ovládání.

  • Kapka naděje

Wave, smart detektor radonu (radon, teplota, vlhkost), Airthings

Wave smart detektor

Inteligentní detektor RADONU v ovzduší, připojitelný k telefonům nebo tabletům pomocí bluetooth. Pomocí chytrého telefonu se dozvíte z detektoru nejen úroveň zdraví škodlivého radonu, ale i pokojovou teplotu a vlhkost. V aplikaci se tvoří automatické statistiky. Napájení 2x AA baterie (součást balení).

Více informací

Skladem do 24hod.

5 143,00 Kč s DPH

4 250,41 Kč bez DPH

Inteligentní detektor radonu pracuje autonomně nebo s  připojeným chytrým telefonem. Jednoduchým mávnutím před detektorem Vám optickou indikací sdělí úroveň radonu v místnosti. Pomocí telefonu se dozvíte z detektoru nejen úroveň radonu, ale i pokojovou teplotu a vlhkost. V aplikaci se tvoří automatické statistiky (za posledních 48 hodin, týden, měsíc, rok) a můžete mít připojeno hned několik detektorů.

Design detektoru je čistý a ladný, díky čemuž zapadne do každého interiéru. Instalace a zapojení už nemůže být jednodušší. Stačí Vám jeden šroub a tři minuty na spárování s telefonem. Za první hodinu provozu detektoru už můžete sledovat první reálné hodnoty radonu v místnosti.

  • 1,5 roku životnost baterie (2x AA 1,5V)
  • 1 hodina první výsledky
  • 1 šroub k montáži

Radon je hned po kouření druhou nejvýznamnější příčinou vzniku rakoviny plic.

Radon je všude přítomný přírodní radioaktivní plyn. Vzniká postupnou přeměnou uranu, který je v různých množstvích přítomen ve všech materiálech zemské kůry. Radon se sám přeměňuje na další radioaktivní prvky (izotopy polonia, vizmutu a olova), které se při vdechování zachycují v dýchacích cestách a ozařují je. Při vdechování vysokých koncentrací produktů přeměny radonu může dojít ke vzniku rakoviny plic, tak jako např. z kouření a pod. Rakovina plic nevzniká ihned, jde o dlouhodobou záležitost (10, 20 i více let). S rostoucí koncentrací vdechovaných produktů přeměny radonu roste i pravděpodobnost výskytu rakoviny plic.

Jak se dostane do domu?

Radon se do domu dostává třemi cestami z podloží, ze stavebního materiálu a z vody. Nejčastěji se radon do budovy dostává z podloží. V důsledku prasklin a netěsností základů je radon zejména v topném období doslova nasáván s půdním vzduchem z podloží do domu.

Že se nás výskyt RADONu netýká?

RADON je celosvětově uznávané riziko

Skutečnost, že radon představuje po kouření nejvýznamnější příčinu rakoviny plic, uznala v roce 2009 Světová zdravotnická organizace (WHO) a doporučila všem státům, aby věnovaly problematice radonu patřičnou pozornost.

Jak je na tom Česká Republika s RADONEM

(Zdroj: Česká geologická služba, www.geology.cz)

Orientační přehledná radonová mapa ČR - mapa radonového indexu ČR

Průměrná hodnota objemové aktivity radonu v budovách v České republice je 118 Bq/m3. Patříme tak k zemím s nejvyšší koncentrací radonu v bytech na světě.

Radon se nachází ve všech objektech v různém množství. Konkrétní koncentrace v domě souvisí s množstvím radonu přítomným v podloží pod objektem. Znalost geologického podloží pomáhá identifikovat oblasti, kde je vyšší pravděpodobnost výskytu budov s vysokou koncentrací radonu. Asi 2-3 % našich domů má vyšší hodnoty než 400 Bq/m3, jsou to především rodinné domy (většinou přízemní části objektu). (Zdroj: Státní ústav radiační ochrany, v.v.i., www.suro.cz)

V jednoduchosti je krása

Proto výrobce Airthings při návrhu Wave myslel nejen na jednoduchost a ladnost designu, ale také na jednoduchou montáž a údržbu.K uchycení detektoru na stěnu či strop, Vám stačí jeden šroub do zdi a máte hotovo. Patice využívá jednoduchého, ale velmi příjemného a pohodlného principu - magnetu. Díky magnetu detektor přiložíte k patici, který se na magnet chytne. Případná výměna AA alkalických baterií je velmi snadná, rychlá a stačí Vám pouze samotné baterie.

12 dalších produktů ve stejné kategorii: